24 lutego o godzinie 18.00, będziemy mieli przyjemność gościć na naszym fanpage’u Adama Zalewskiego, redaktora naczelnego portalu Biotechnologia.pl – pierwszego i największego w Polsce serwisu popularnonaukowego w dziedzinie innowacyjnego biobiznesu. Poprowadzi on specjalnie dla Was wykład na żywo pod tytułem: „Gdzie szukać niestandardowej, satysfakcjonującej pracy w LifeScience? I jak udało się to humaniście?”
Wykład będzie podzielony na dwie części:
W pierwszej nasz Gość przedstawi szerokie możliwości zatrudnienia dla absolwentów kierunków LifeScience, wybiegające poza utarty szablon najczęściej wybieranych miejsc pracy. Pokaże, że biotechnolodzy, po ukończeniu studiów, niekoniecznie są skazani na wysyłanie CV do działów badawczo-rozwojowych firm bądź kontynuowanie swojej kariery na uczelni.
W drugiej części wykładu usłyszcie osobistą historię redaktora Zalewskiego, jak po studiach humanistycznych  znalazł spełnienie zawodowe w branży LifeScience , a także poznacie od kuchni kulisy jego zawodu i będziecie mogli zadać mu własne pytania w formie Q&A.
Aby Was jeszcze bardziej zachęcić do wzięcia udziału w wykładzie chcemy przybliżyć wam postać prelegenta.  Adam Zalewski – Z wykształcenia dziennikarz, pedagog resocjalizacyjny i politolog. Redaktor naczelny portalu Biotechnologia.pl pierwszego i największego w Polsce serwisu popularnonaukowego w dziedzinie innowacyjnego biobiznesu, istniejącego niezmiennie od 1996 r. Popularyzator nauki, który w ramach kanału YouTube Bio-Tech Media prowadzi wywiady z przedstawicielami środowiska LifeScienceModerator paneli dyskusyjnych i prelegent podczas licznych wydarzeń branżowych zarówno w Polsce, m.in. Forum Wizja Rozwoju, Beauty Innovations, targów Spotkaj Swojego Pracodawcę, webinarów w ramach projektu EIT Food, jak i na świecie – West China (Chengdu) International Supply Chain and Smart Logistics Expo 2020, International Communicable Diseases Conference w Wilnie, Viral Infections of Regional Significance w Moskwie czy Polish Multilingual Series, we współpracy z Uniwersytetem Wirginii. Współorganizator konferencji dla uczestników rynku kapitałowego Biznes w Genach, w której co roku bierze udział ok. 10-15 tys. słuchaczy. Jedna z osób odpowiadająca za kontent merytoryczny dla dwóch edycji największej imprezy gospodarczej w regionie Europy Środkowej – Impact’18 i ’19. Jako jedyny Polak został wybrany do udziału w szkoleniu dla europejskich liderów opinii dotyczącym metody edycji genów CRISPR-Cas9, organizowanym przez Sekcję Rolną Ambasady Stanów Zjednoczonych na holenderskim Uniwersytecie w Wageningen, nazywanym „rolniczą Doliną Krzemową”. Autor artykułów naukowych na temat lekomanii oraz badań marketingowych rynku leków, suplementów diety i wyrobów medycznych. Prywatnie pasjonat sportu (triathlonu, boksu, wspinaczki, biegów przeszkodowych), zdrowego stylu życia oraz praktyk mindfulness 

Dla wszystkich którzy nie mieli przyjemności być na wykładzie mamy dobrą wiadomość. Można obejrzeć wykład klikając przycisk poniżej:

Kategorie: Prelekcja