Aktualności

Chemia gospodarcza – zagrożenia dla jakości wyrobu gotowego

8 marca 2023 odbyła się prelekcja: „Chemia gospodarcza – zagrożenia dla jakości wyrobu gotowego”!  
Prelekcję poprowadziła Małgorzata Braulińska – Wojciuk, Regionalny Kierownik ds. Mikrobiologii/Operacyjny Kierownik Jakości w Reckitt.
Odpowiednia jakość i bezpieczeństwo wyrobów chemii gospodarczej to cel każdego producenta. W procesie produkcyjnym mogą pojawić się różne zagrożenia, które wpływają na obniżenie jakości lub brak możliwości sprzedaży wyrobów. Obowiązkiem producenta jest zdefiniowanie i wiedza na temat zagrożeń, co pozwala na wdrożenie odpowiednich środków kontrolnych i zapobiegawczych oraz umożliwia produkcję wyrobów o oczekiwanej jakości. Czy zatem boimy się pałeczki ropy błękitnej?

Wydarzenie Life Science Open Space właśnie wystartowało!

Zapraszamy na ogromną dawkę wiedzy z zakresu Health-Tech i innych dziedzin w służbie zdrowia i jakości życia!

👇👇👇

Rejestracja jest BEZPŁATNA i odbywa się przez stronę www.lsos.info Wydarzenie potrwa do czwartku 24.11.2022.

Przedstawiamy program dnia drugiego. Zapowiada się ekscytująco! 

📌9:00 Dzień dobry i co słychać na LSOS 2022 🎤 Kazimierz Murzyn.
📌9:30 Food Tech Keynote: Prevention of cancer by lifestyle changes – the central role of our epigenome 🎤 Carsten Carlberg, Institute of Animal Reproduction and Food Research, Polska Akademia Nauk.
📌10:00 Prezentacje rozwiązań dla pacjentów chorych na raka cz. 1. 🎤 prowadzi: Mercedes Caro Burgos, AZTI.
📌12:30 Food Tech Keynote: Functional food and biopreparates in oncological prevention and therapy 🎤 Tadeusz Trziszka, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i 🎤 Michał Buda – WPT – Wrocławski Park Technologiczny S.A. oraz What is the role of dietary recommendations in contemporary medicine?🎤 Miłosz Badura, Okręgowa Izba Lekarska w Krakowie
📌13:00 Prezentacje rozwiązań dla pacjentów chorych na raka cz. 2. 🎤 poprowadzi Marlena Grzanka z Intermag
📌15:30 Life Science StartUp Scena dedykowana kobietom, prowadzi 🎤 Kazimierz Murzyn, Klaster LifeScience Kraków

Więcej współpracy w walce z rakiem. Rusza Life Science Open Space – wyjątkowe spotkanie nauki i biznesu. 


Już po raz dwunasty odbędzie się Life Science Open Space, forum współpracy łączące osoby i firmy różnych branż i sektorów we wspólne innowacyjne przedsięwzięcia dla zdrowia i jakości życia. To ważne i prestiżowe wydarzenie środowiska life science w Polsce. 

Life Science Open Space to miejsce spotkań nauki, biznesu i administracji. Po raz pierwszy LSOS będzie poświęcone w całości jednemu, wybranemu problemowi, tj. walce z rakiem. Na program składają się prezentacje i dyskusje nt. możliwości i opcji współpracy w obszarach technologii medycznych, żywnościowych i środowiskowych, codzienne sesje dedykowane startupom i inwestorom oraz sesje rozwoju biznesu i kariery. Specyfiką wydarzenia jest to, że program tworzą głównie sami uczestnicy LSOS ludzie nauki i biznesu, którzy chcą podzielić się pomysłami i potrzebami oraz są otwarci na współpracę i nowe możliwości.

 

Wśród Ekspertów tegorocznego LSOS spotkamy dra Macieja Kaweckiego, Prezesa Instytutu Lema i Prorektora ds. Innowacji w Wyższej Szkole Bankowej w Warszawie, który jako znany popularyzator nauki i innowacji, wystąpi na żywo w Sesji Inspiracje, spotkaniu wszystkich uczestników, kończącym wydarzenie. 

 

Organizatorem Life Science Open Space jest Klaster Life Science Kraków – Krajowy Klaster Kluczowy. Wydarzenie będzie realizowane online, na nowej platformie współpracy o tej samej nazwie – LSOS. Celem organizatora jest stworzenie dedykowanego miejsca dla środowisk związanych z rozwojem innowacji dla zdrowia i jakości życia, gdzie możliwe będzie nawiązywanie współpracy nie tylko w trakcie imprezy, ale również na bieżąco, w miarę pojawiających się potrzeb i możliwości.    

 

Strategicznym Partnerem wydarzenia jest Miasto Kraków. 

 

Rejestracja na wydarzenie odbywa się poprzez stronę www.lsos.info. Udział w imprezie, a także dostęp do platformy jest darmowy dla zarejestrowanych uczestników.  


Projekt jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2020-2022. 

 

 

Fundacja Klaster LifeScience Kraków

www.lifescience.pl

AstraZeneca Global Clinical Solutions – twoja ścieżka kariery po PW

12 kwietnia 2022 odbyło się spotkanie z absolwentami PW pracującymi obecnie w firmie farmaceutycznej AstraZeneca (AZ) w obszarze badań klinicznych w dziale ‘Global Clinical Solutions’, którzy opowiedzieli Wam:

– dlaczego wybrali i pozostali w AZ 
– co obecnie robią w AZ 
– jak przebiegała ich ścieżka kariery w AZ 
– dlaczego Global Clinical Solutions to świetna opcja dla absolwentów PW 
Na koniec prelekcji odbył się konkurs z nagrodami.

Nowe materiały od IMDiK w zakładce Materiały Partnerów!

W zakładce Materiały Partnerów pojawiły się 2 nowe filmy:
W filmie pt. „Czy mózg lubi się stresować?” dr Anna Barczak wyjaśnia, czym jest stres oraz jak powstaje reakcja stresowa. Mówi także o skutkach psychicznych przewlekłego, nadmiernego stresu, ale przede wszystkim daje przydatne wskazówki – opowiada o „niszczycielach stresu” zarówno w sferze psychologicznej, fizjologicznej, jak i behawioralnej.

Dr n. med. Anna Barczak, specjalista psychologii klinicznej, neuropsycholog. Od 2001 zajmuje się neuropsychologiczną diagnostyką chorób neurozwyrodnieniowych w Oddziale Alzheimerowskim Szpitala MSWiA w Warszawie. Pełni rolę kierownika Platformy Badań Chorób Rzadkich Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. M. Mossakowskiego, Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Alzhimerowskiego. Współpracuje z warszawskim  Ośrodkiem Psychoterapii „Rozdroże”

Prof. A. Kuryłowicz wyjaśnia, jak to, co jemy wpływa na nasze myślenie, na nasze funkcje poznawcze. W syntetyczny sposób dostarcza konkretnych wskazówek: czego unikać, aby jedzenie nie pustoszyło naszego mózgu, by lepiej myśleć i kojarzyć, a także podpowiada, które produkty są dobrym paliwem dla mózgu.  Wyjaśnia fenomen – popularnego od jakiegoś czasu – pojęcia ’mikrobiom’ oraz jego wpływu na nasze funkcjonowanie. 

Dr hab. Alina Kuryłowicz, prof. IMDiK PAN, absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. W latach 2002-2021związana z Kliniką Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie uzyskała specjalizację w dziedzinie chorób wewnętrznych (2009), a następnie endokrynologii (2014) i diabetologii (2017). Doświadczenie zawodowe zdobywała szkoląc się w szpitalach uniwersyteckich w Wielkiej Brytanii (Manchester, Glasgow) oraz w Niemczech (Frankfurt nad Menem). Ukończyła również podyplomowe studia z zakresu Poradnictwa Dietetycznego na SGGW w Warszawie. 

Nietypowe ścieżki kariery w AstraZeneca. Czy kierunek studiów definiuje Twoją drogę zawodową?

Przy wyborze kierunku studiów kierujemy się różnymi aspektami: trendami rynkowymi , prestiżem uczelni , radami najbliższych, swoimi zainteresowaniami i ambicjami życiowymi. Prelekcja miała na celu pokazać Wam nieco inną strategię wyboru ścieżek edukacji i kariery. Pracownicy AstraZeneca podzielili się z Wami swoimi historiami i ciekawostkami z ich drogi do miejsca, w którym obecnie się znajdują. Nie zabrakło również interesujących szczegółów związanych z firmą AstraZeneca.

Mamy MOC – Od pomysłu po realizację, czyli proces powstawania nowych produktów Stock Polska w 6ciu etapach

Webinar odbył się  4 kwietnia o godzinie 12:00.
Podczas spotkania, można było się dowiedzieć jak wygląda praca nad nowymi produktami w Stock Polska od pomysłu, do realizacji, bez pominięcia niezbędnych surowców i procedur jakościowych. W trakcie 90 minut można było dowiedzieć się na temat 6 działów, dzięki którym można było poznać jaką drogę przechodzi produkt zanim wyjedzie z Zakładu Produkcyjnego i trafi na półki sklepowe. 
Przez proces powstawania nowych produktów Stock Polska w 6ciu etapach przeprowadzili  doświadczeni prelegenci.
Katarzyna Brzozowska NPD Manager i Patrycja Rudnicka NPD Specialist, które stanowią niezawodny NPD Team! Sprawna reakcja na zmiany rynkowe, wprowadzanie innowacji, nieszablonowe pomysły? To właśnie codzienna praca Kasi i Patrycji, które wprowadzanie nowych produktów na rynek mają w małym palcu!
Joanna Dawidowicz to R&D Manager z ponad 30 letnim stażem w Stock Polska. Czym jest R&D? To dział rozwoju płynów, w którym Asia wraz ze swoim zespołem na co dzień zajmują się tworzeniem koncepcji nowych produktów i nowych receptur oraz opracowują techniki ich wytwarzania.
Michał Krupa, Lider Zespołu Zakupów – Zakrywki, butelki, kartony… Bez tego nasza produkcja nie mogłaby funkcjonować! Michał od blisko 3 lat czuwa nad dostępnością surowców do produkcji naszych alkoholi – od pomysłu, przez research i realizację. Ne ukryją się przed nim żadne nowości i innowacje dostępne na rynku.
Kamil Szaruga, Lider zespołu produkcyjnego. Zakład produkcyjny Stock zna jak własną kieszeń. Rektyfikacja, Zestawialnia – to nie magiczne zaklęcia, a codzienne środowisko pracy Kamila od niespełna 7 lat. Dzięki pracy Kamila i jego zespołu, receptury jakie powstają w dziale R&D realizowane są na większą skalę. Chcesz poznać, co to oznacza?
Konrad Grochowski, Kierownik Obszaru. Konrad od 14 lat związany jest z działem Pakowania Wódek. Nie ma linii rozlewniczej, która skrywałaby przed nim jakieś tajemnice. Etykieciarka? Banderolowanie? POTs? To dopiero początek!
Anna Olszewska, Kierownik Jakości – Ania wraz ze swoim zespołem Technologów na każdej ze zmian produkcyjnych dba o dopuszczenie wyrobu oraz próby kontrolne na każdym etapie produkcji. Jakość to także systemy jakości, dzięki którym nasze produkty oraz procesy spełniają standardy i wymagania naszych klientów.

Reckitt – Zapewnienie jakości w procesach tworzenia, produkcji i dystrybucji wyrobów

Dnia 25.03.22r. odbyła się prelekcja na której mogliśmy odpowiedzieć sobie na pytania: „jaka jest rola działu zapewnia jakości na etapie projektowania nowych wyrobów?” „Jak wygląda dzień z życia „jakościowca” w fabryce?” „Jak sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów na całym świecie?”
Odpowiedzi na te pytania oraz zagadnienia związane z procesem zarządzania jakością poznaliśmy na webinarze, które poprowadził Dyrektor ds. Zarządzania Jakością w fabryce Reckitt – Marcin Żuk. Drugą prelegentką była Zuzanna Czyżniewska.