Patroni medialni III edycja 2022

Nasi patroni medialni

Biomist.pl

Biomist.pl - Portal popularnonaukowy zawierający artykuły nt. licznych ciekawostek z biologii, chemii, medycyny, a także bogaty zbiór filmów z biologii i chemii

Biotechnologia.pl

Biotechnologia.pl – pierwszy i największy w Polsce serwis popularnonaukowy w dziedzinie innowacyjnego biobiznesu, istniejący niezmiennie od 1996 r.
Jego redaktorem naczelnym jest Adam Zalewski, dziennikarz, pedagog resocjalizacyjny i politolog.

dlaStudenta.pl

Portal dlaStudenta powstał w 2003 roku, jako serwis skierowany do wrocławskich studentów, jednak szybko stał się stroną ogólnopolską. Dziś jest obecny w 22 ośrodkach akademickich w Polsce. dlaStudenta.pl to gigantyczne kompendium wiedzy o wszystkim, czego potrzebuje student - od oferty edukacyjnej uczelni wyższych i szkół policealnych i językowych, poprzez oferty pracy i mieszkań do wynajęcia, informacje o wydarzeniach kulturalnych, po treści life-styleowe i autorskie komentarze redakcji.

Informator Stolicy

Portal informator-stolicy.pl istnieje na warszawskim rynku portali regionalnych od 2014 roku.

Początkowo serwis był jedynie cyfrową wizytówką papierowego wydania Informatora Stolicy i oferował głównie informacje kulturalne i społeczne, jednak z upływem czasu, wraz z rozrostem gazety i portalu, zakres tematyczny ewoluował, a sam serwis przyjął nową, atrakcyjną dla czytelników formę.

Publikujemy najważniejsze i najświeższe informacje, istotne z punktu widzenia każdego warszawiaka. Informator Stolicy wyróżnia regionalny charakter poszczególnych informacji. Poruszamy lokalną tematykę społeczno-polityczną oraz kulturalną.

Radio Aktywne

Radio Aktywne to studencka rozgłośnia Politechniki Warszawskiej i najstarsze akademickie radio w Warszawie.

Działa nieprzerwanie od 2004 roku i prezentuje treści związane kulturą, nauką i życiem warszawskich uczelni. Podczas audycji usłyszycie też masę dobrej muzyki, której próżno szukać w innych stacjach i ogromną porcję informacji o wydarzeniach, na jakich musicie być.

Radio Aktywne wspiera najciekawsze, najbardziej wartościowe inicjatywy i mówi o nich na antenie.

Radio Kampus

Radio Kampus to #SAMESZTOSY Elektronika, rap, kultura miejska – same sztosy! Kampus to miejska stacja, którą współtworzą studenci, didżeje i artyści. Jesteśmy rozgłośnią Uniwersytetu Warszawskiego, nasz zespół to w dużej mierze wolontariusze, którzy pod okiem (parę lat ;)) starszych (stażem) koleżanek i kolegów poznają dziennikarstwo radiowe w praktyce. Uczymy i przy tym tworzymy najciekawsze radio w eterze!

Posłuchaj Radia Kampus na 97,1 FM w Warszawie i okolicach oraz na całym świecie na radiokampus.fm i na platformie Open.FM.

Polskie Radio RDC

Polskie Radio RDC to regionalna stacja radiowa nadająca w Warszawie i na Mazowszu, łącząca w sobie wieloletnią tradycję Polskiego Radia oraz dynamikę XXI wieku. Istniejemy na rynku od 1994 roku. Należymy do grupy Audytorium 17. Dzięki naszym korespondentom jesteśmy zawsze najbliżej lokalnych wydarzeń w regionie. Posiadamy własny wóz satelitarny i dlatego możemy błyskawicznie nadać audycję na żywo z dowolnego miejsca na Mazowszu. Na antenie RDC znajdą Państwo aktualne informacje, ciekawą i rzetelną publicystykę, sport, kulturę i dobrą muzykę. To radio silne, mądre i nowoczesne.

TVPW

Ludzie, przyjaźń, kreatywność, kamery, koncerty, realizacje, pasja, rozwój, plany filmowe - wszystko to znajdziesz w Studenckiej Telewizji Internetowej TVPW.
📸 Nieważne, czy masz już doświadczenie czy dopiero chciałbyś postawić swój pierwszy krok, jeśli interesujesz się tworzeniem video to miejsce dla Ciebie! W TVPW możesz zostać reporterem, operatorem, montażystą, wydawcą transmisji live, kierownikiem produkcji, administratorem serwerów - opcji jest wiele!
🎥🎬 😇

waw4free

waw4free to informacje o organizowanych w Warszawie i okolicach darmowych wydarzeniach kulturalnych i nie tylko.

Koncerty, pokazy filmów, spektakle teatralne, warsztaty, wystawy, festiwale, stand up, spacery, imprezy i inne wydarzenia, na które obowiązuje wstęp wolny - to wszystko znajdziesz na waw4free!

Radio Warszawa

Radio Warszawa to lokalna, katolicka stacja radiowa nadająca program całodobowy w Warszawie i na Mazowszu na częstotliwości 106,2 FM oraz w internecie na www.radiowarszawa.com.pl.

W programie rozgłośni znajdują się audycje o charakterze społecznym, ewangelizacyjnym, kulturalnym i edukacyjnym, kierowane głównie do młodych dorosłych, rodzin i tych, którym bliskie są wartości chrześcijańskie. Radio Warszawa realizuje także niezależne serwisy informacyjne (lokalne i z życia Kościoła).

Celem naszej stacji jest towarzyszenie Słuchaczom w codziennym życiu poprzez budowanie przestrzeni prawdy, dobra i piękna.

Radio 1.7

Cześć! Z tej strony ekipa Radia1.7 - najlepszej studenckiej rozgłośni radiowej w Krakowie, która nadaje już od 12 lat!

Działamy pod sztandarem Akademii Górniczo-Hutniczej, a nasz program skierowany jest głównie do studentów. Stawiamy jednak na różnorodność, więc z pewnością i starsi i młodsi znajdą tu coś dla siebie! Na czele naszego radia stoi redaktor naczelny, który koordynuje pracę poszczególnych redakcji. Naszym priorytetem jest jakość, dlatego ciągle się rozwijamy i dbamy o poziom prezentowanej muzyki i informacji przekazywanych na antenie.

Działamy non-profit - z czystej pasji i zamiłowania do muzyki, kultury i dobrej zabawy!

Radio Egida

Swoją działalność Studenckie Studio Radiowe Egida rozpoczęło w 1969 roku. Od początku swej aktywności ramówka stacji obejmuje audycje dotyczące muzyki, kinematografii, teatru czy sportu oraz programy publicystyczno-informacyjne. Audycje nadawane są przez cały tydzień – od poniedziałku do niedzieli – i można ich słuchać za pośrednictwem strony internetowej radia. Stacja tworzy również podcasty, które są dostępne na platformie Audiomack. Obecnie redaktorem naczelnym radia jest Tomasz Stankiewicz.

Swoją karierę dziennikarską w Radiu Egida rozpoczynali m.in. Kamil Durczok czy Marek Czyż. Związani z nim byli także Jarosław Juszkiewicz i Piotr Baron.

eDoktorant

eDoktorant to ogólnopolski projekt skierowany do doktorantów oraz studentów ostatnich lat studiów wiążących swoją karierę zawodową z pracą naukową i badaniami naukowymi. Platforma naukowa eDoktorant to narzędzie do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy doktorantami, studentami oraz pasjonatami nauki. Platforma umożliwia znalezienie informacji o konferencjach naukowych, konkursach grantowych, szkoleniach oraz stażach naukowych. Jest to pierwsza w Polsce platforma stworzona przez doktorantów dla doktorantów i studentów ostatnich lat studiów.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wszystkimi naszymi zakładkami oraz stworzenia swojego profilu eDoktoranta!

Klaster LifeScience Kraków

Biznes i nauka razem. Innowacje dla zdrowia i jakości życia.  

Klaster LifeScience Kraków to sieć współpracy partnerów z sektorów biznesu, nauki, zdrowia i administracji, działających w obszarze innowacyjnych produktów i technologii dla zdrowia i jakości życia, skupionych wokół trzech grup tematycznych: ZDROWIE, ŻYWNOŚĆ I ŚRODOWISKO. 

Celem Klastra LifeScience Kraków jest łączenie nauki z biznesem, transfer wiedzy do praktyki, rozwój konkurencyjności i przedsiębiorczości, a w efekcie lepsze wykorzystanie zasobów naukowych, kulturalnych i gospodarczych regionu oraz integracja środowiska life science w Małopolsce.  

To Tylko Teoria

To tylko teoria to blog naukowy poświęcony nauce i jej popularyzowaniu. ✨ Prowadzi go Łukasz Sakowski. Bloger, dziennikarz, autor „Bioksiążki”; absolwent biologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu; organizator plebiscytu na Biologiczną Bzdurę Roku; współzałożyciel polskiego Marszu dla Nauki. 🤓