Informacje o prelekcjach

Czwartek 08.04

Jolanta Kowalska (GxP Project)- kurs

Godzina :17:00-20:00

Tytuł: „Kontrola i zapewnienie jakości w firmie farmaceutycznej”

Opis: Jakość produktu leczniczego, zapewniająca bezpieczeństwo i skuteczność stosowania go przez pacjenta, to najważniejszy aspekt wytwarzania tej grupy produktów. Czym zatem jest kontrola i zapewnienie jakości w firmie farmaceutycznej?

Podczas kursu dowiesz się na czym polegają różnice w kompetencjach oraz odpowiedzialności działów jakości i zapewnienia jakości, czym się zajmują w firmie farmaceutycznej, jakie stanowiska pracy oferują, a także jakie predyspozycje i umiejętności ułatwiają podjęcie w nich pracy. W programie kursu przewidziano liczne przykłady z życia firmy farmaceutycznej, które ułatwią Ci decyzję, czy praca w dziale kontroli lub zapewnienia jakości jest pracą dla Ciebie.

Dla uczestników przewidziane są certyfikaty uczestnictwa.

Monika Synoradzka (Huge Thing)- warsztat

Godzina: 14:00-16:30

Tytuł: „Warsztaty Huge Thing Sprint”

Opis: Zapraszamy na 2,5 h warsztaty, których celem jest wprowadzenie uczestników do pracy z narzędziami design thinking w kontekście projektowania rozwiązań i usług. W ich trakcie poznacie kluczowe aspekty projektowania usług i produktów odpowiadających potrzebom użytkowników oraz poznacie główne narzędzia stosowane w ramach procesu i ich zastosowanie. Będzie to połączenie teorii z praktyką bazujące na scenariuszach wypracowanych przez twórców programu Projektanci Innowacji.

Dla uczestników przewidziane są certyfikaty uczestnictwa.

Reckitt- prelekcja

Godzina: 17:00-18:00

Tytuł: „Poznaj nasz bliżej- dział Opakowań, Wdrażania Nowych Produktów i Planowania”

Opis: Zapraszamy na spotkanie z Andrzejem Olszewskim- Packaging Director, Janem Gruszczyńskim- NPI Managerem oraz Agnieszką Grzelińską- Planning Managerem. Poznacie nie tylko specyfikę pracy tych działów, ale również proces powstawania samego produktu- od pomysłu, przez projekt opakowania oraz planowanie wysyłki.

Ale to nie wszystko! Dowiecie się również więcej o naszej fabryce, pozostałych działach oraz o naszych markach.

Zapraszamy!


Piątek 09.04

AstraZeneca- prelekcja

Godzina: 9:00-11:00

Tytuł: „Jak powstaje lek- od cząsteczki do produktu”

Opis: Podczas prelekcji dowiecie się m.in.: co decyduje o wyborze cząsteczek i ich rozwoju, co to jest wczesne i późne portfolio cząsteczek, na czym polegają badania przedkliniczne, jakie są fazy badań klinicznych i rejestracji. Opowiemy o podstawach patentów, refundacji i produktach generycznych, w nawiązaniu do powstania leków innowacyjnych. Nawiążemy także do działów w firmie zaangażowanych w poszczególne etapy powstawania leku.

Akzo Nobel- prelekcja

Godzina: 11:00-13:30

Tytuł: „Możliwości rozwoju w AkzoNobel. Czy wiesz jak dostać wymarzoną pracę- oczami rekrutera”

Opis: Czy wiesz, że firma AkzoNobel w Polsce działa od ponad 20 lat, a na świecie od ponad 200?

Bardzo prawdopodobne, że nasze produkty nadają kolor i chronią Twoje ściany, lodówkę, samolot, którym lecisz na wakacje, czy puszkę napoju, który pijesz. W naszym portfolio mamy m.in. wysokiej jakości farby i lakiery dekoracyjne (Dulux, czy Sadolin), przemysłowe farby proszkowe (Interpon), profesjonalne powłoki na drewno, lakiery oraz powłoki stosowane w przemyśle samochodowym (Sikkens, Lesonal) czy nawet stoczniowym (International). Za nasz sukces w Polsce odpowiada ponad 1100 pracowników produkcji, sprzedaży, obsługi klienta oraz innych działów. A więcej o naszej firmie i możliwościach dołączenia do naszych zespołów dowiesz się na spotkaniu 9 kwietnia o godzinie 11.

Zapraszamy!

Boccard Kates- warsztat 15 os.

Godzina: 14:00-15:00

Tytuł: „Wyzwanie inżyniera procesowego po studiach: Wprowadzenie do wytwarzania urządzeń ciśnieniowych na przykładach”

Opis: Dla uczestników przewidziane są certyfikaty uczestnictwa.

AstraZeneca- prelekcja

Godzina: 15:30-17:00

Tytuł: „Struktura badań klinicznych- czyli jak wiele osób pracuje nad sukcesem jednego leku”

Opis: Na bazie opowieści o procesie powstawania leku- od cząsteczki do produktu- tym razem przedstawimy szerzej informacje z zakresu badań klinicznych. Poznacie specyfikę kilku naszych działów: Site Management & Monitoring, Study Management, Centralized Monitoring, TRISARC oraz Data Management i dowiecie się między innymi:

– Jak identyfikujemy i oceniamy ryzyko na etapie planowania badania klinicznego?

– W jaki sposób monitorujemy jakość i kompletność zbieranych danych?

Na spotkanie szczególnie gorąco zapraszamy osoby zainteresowane rozpoczęciem kariery w tych zespołach AstraZeneca. Opowiemy o typowych zadaniach z codziennej pracy w naszych działach, ścieżkach kariery, możliwościach rozwoju zawodowego oraz kompetencjach poszukiwanych wśród kandydatów do pracy. Postaramy się pokazać Wam również świetną atmosferę pracy, która panuje w naszej firmie!

Zapraszamy!

Dr Anna Matuszyńska (doktorka_imigrantka)-prelekcja

Godzina: 17:00-18:00

Tytuł: „Studia za granicą- uroki i wyzwania”

Opis: Dr Anna Matuszyńska jest Kierowniczką Zespołu w Instytucie Biologii Ilościowej i Teoretycznej na Uniwersytecie Heinricha Heine w Düsseldorfie. W swoich badaniach łączy metody obliczeniowe z metodami eksperymentalnymi, takimi jak fluorometria, tworząc modele sieci metabolicznych roślin. Jest zwolenniczą Open Science i komunikatorką naukową, kilkukrotnie nagradzaną za swoje wystąpienia naukowe. W ramach prelekcji opowie o studiach za granicą bazując na swoim doświadczeniu z Polski, Szkocji i Niemiec, oraz o wyborze projektu doktoranckiego i ścieżce naukowej na uczelni. Jej uroku i wyzwaniach. Pytania mile widziane.

Sygnis New Technologies- prelekcja

Godzina: 18:30-19:30

Tytuł: „Innovation is hard(ware)- innowacje w tachnologiach addytywnych i biotechnologii”

Opis: Software, aplikacje i gry zdominowały nasze myślenie o pracy w high-techu. Prawda jest taka, że IT musi istnieć w parze z hardware. Przedstawiamy Wam dlaczego wytwarzanie urządzeń może być ekscytujące, dlaczego praca z technologiami addytywnymi jest dynamiczna i pełna wyzwań oraz co jest potrzebne, by rozpocząć karierę w high-techu!

Zapraszamy!


Sobota 10.04

Laboratorium 313 – prelekcja 

Godzina: 11:00-12:30 

Tytuł: „Własne laboratorium – od pomysłu do realizacji”

Opis: Na prelekcji zostanie przedstawiona historia Mariusza Pożoga, właściciela marki 'Laboratorium 313′, który połączył zainteresowania i wiedzę zdobytą podczas studiów. Założył i intensywnie rozwija laboratorium kultur tkankowych roślin. Mimo ciężkich początków i wielu trudności udało mu się zaoferować innowacyjny produkt na rynku zoologicznym i stać się liderem w swojej dziedzinie. Na spotkaniu przedstawi najważniejsze etapy rozwoju firmy, trudności z jakimi się spotkał i sposób w jaki je rozwiązał, a także charakterystykę pracy w firmie. 

Faceci w kitlach (Cezary Odrzygóźdź, Marcin Osuch) – prelekcja 

Godzina: 11:00-12:00 

Tytuł: „O dwóch w kitlach, co popularyzują naukę” 

Opis: Podczas spotkania opowiemy, czym się zajmujemy oraz jak wygląda życie naukowca w polskiej jednostce naukowej. Podzielimy się także tym, czego nauczyliśmy się podczas naszych podróży  tych naukowych i nie tylko. 

Agnieszka Karwala (biotechnologia_kosmetyczna) – prelekcja 

Godzina: 12:30-13:00 

Tytuł: „Połączyłam biotechnologię z biznesem! Jak pracować w swoim zawodzie i realizować pasje jednocześnie – moja ścieżka kariery”

Opis: 

1.       Biotechnologia /chemia / inżynieria chemiczna to nie tylko praca w laboratorium. 

2.       Jak pracować w zawodzie? Moja historia wejścia na rynek pracy. 

3.       Od pracy w firmie kosmetycznej po pomysł na biznes. 

4.       Jak wykorzystuję wiedzę ze studiów w codziennej pracy 

5.       Specjalistyczna wiedza, którą doceniają międzynarodowe firmy. Ile możesz zarabiać po biotechnologii / chemii / inżynierii chemicznej? 

6.       Przepis na sukces. Moje złote rady dla Ciebie.  

Coca-Cola HBC Polska – prelekcja 

Godzina: 12:30-14:00 

Tytuł: „Poznaj pracę naszego zespołu ds. zapewnienia jakości i sięgaj wysoko z Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.”

Opis:  

Chciałbyś/-abyś poznać naszą firmę ? Jesteś ciekawy/-a, z jakimi wyzwaniami mierzy się dział zapewnienia jakości w Coca-Cola HBC Polska sp. z o.o.?  

Zapraszamy do webinaru podczas, którego przedstawimy kluczowe informacje na temat naszej organizacji oraz odpowiemy na pytanie: dlaczego warto sięgać wysoko z Coca-Cola 😊   

Dodatkowo opowiemy o projektach, codziennej pracy oraz wyzwaniach zespołu ds. zapewnienia jakości. 

Agata Anna Staszelis (neuronaukowiec_com) – prelekcja 

Godzina: 14:00 – 14:30 

Tytuł: „Przekonaj się, czy doktorat jest dla Ciebie”

Opis: Opowiem o plusach i minusach pracy badawczej, a w szczególności procesu robienia doktoratu. Dowiesz się też, co możesz zrobić już dziś, żeby zwiększyć swoje szanse na dostanie się na tę drogę. Poruszę takie tematy jak: publikacje, konferencje, wyjazdy i przede wszystkim – środowisko pracy i ludzie wokół. Jeśli wahasz się nad pójściem w stronę świata naukowego, to ta prelekcja powinna rozwiać Twoje wątpliwości. 


Niedziela 11.04

Prof. Maciej Szwast – prelekcja 

Godzina: 12:30-14:00 

Tytuł: „Membrany – nauka i zastosowania przemysłowe – doświadczenia ze współpracy Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej oraz Polymemtech”

Opis: Membrany i techniki membranowe stanowią doskonały przykład synergicznego współdziałania nauki i przemysłu. Podczas prelekcji zostaną zaprezentowane wyniki wspólnych projektów badawczo-rozwojowych wykonywanych przez Politechnikę Warszawską i Polymemtech. Wskazane zostaną istotne elementy, w których nauka potrzebuje przemysłu oraz elementy, w których przemysł potrzebuje nauki. Przedstawiona zostanie również rola w tych projektach młodych pracowników firmy oraz studentów realizujących obowiązkowe praktyki zawodowe.

Servier – prelekcja 

Godzina: 14:00-15:30 

Tytuł: „EMB w ujęciu praktycznym”

Opis: Prezentacja dotyczy Medycyny Opartej na Faktach (EvidenceBasedMedicine): 

– definicji 

– genezy,  

– znaczenia dla oceny wiarygodności danych medycznych 

– składowych EBM i ich hierarchii (ocena ekspertów, opisy przypadków, badania obserwacyjne, randomizowane) 

Prezentacja oparta jest na praktycznych przykładach, jak wyciągać wnioski kliniczne na podstawie EBM. Przeznaczona jest dla wszystkich odbiorców związanych z szeroko pojętymi naukami medycznymi.